SEO оптимізація

Оптимізація сайтів. Пошукова оптимізація. SEO.

Оптимізація сайту – складова частина просування сайту. Мета оптимізації сайту – досягти високої релевантності сторінок сайту за важливими для даного бізнесу ключовими запитами у пошукових системах. Тобто досягти високої відвідуваності і, як наслідок, досягти комерційного успіху сайту.
Ми займаємося пошуковою оптимізацією та просуванням сайтів, тому можемо поділитись досвідом. Для початку давайте визначимо те, чого не потрібно робити новачкам і чого не роблять професіонали, які займаються оптимізацією сайтів:
– Ніяких фокусів з невидимими посиланнями на мета-теги, пошукові системи стають усе розумнішими;
– Не робити 8 версій того самого сайту, щоб він підходив для пошукових роботів;
– Не використовувати сторонні ключові слова – це нічого не принесе, крім шкоди;
– Не використовувати дві мови на одній сторінці – у сайті не повинно бути ні однієї нерелевантної сторінки!
– Бути дуже уважним при обміні посиланнями: раніше пошукові роботи дивилися на кількість посилань на Ваш сайт, тепер вони дивляться на якість сайтів, які  посилаються на Ваш сайт.
Усе більше уваги пошукові системи приділяють контенту (тобто <body>), чим конкретніша та вужча тема, тим легше розкрутити сайт.

Власне оптимізація сайту базується на оптимізації контента й правильному розрахунку ключових слів, правильному вживанні їх у контенті. Іноді цей процес називають «обважненням ключових слів». Починаємо з мета-тегів.

zamovyt

Оптимізація <title>

Заголовок повинен бути зв’язаною, граматично правильною фразою й містити максимальну кількість ключових слів. Як правило, пошукові системи допускають <title> не більше 70-80 знаків. Найбільш важливі ключові слова потрібно ставити ближче до початку.
<Title> з’являється в заголовку вікна й у вигляді посилання в пошуковій системі – він повинен бути привабливим. Найважливіше для сайту ключове слово або словосполучення неодмінно пропишіть на початку.

Оптимізація <description>

Оптимізуючи опис сторінки сайту для пошукових систем і каталогів, що відображається після <title>, робимо його також привабливим, грамотним і в жодному разі не вводимо в оману відвідувачів;
–  <Description> допускається до 260 символів;
– У жодному разі <description> не повинен повторюватись <title>!
– <Description> повинен містити головне ключове слово хоча б один раз (краще два);
– В <description> можна вставити пару синонімів, тому що тут пошукові системи їх «бачать»;
– <Title> і <description> на кожній сторінці повинні бути різними!

Оптимізація <keywords>

Тут важлива простота; не розбавляйте <keywords> мільйоном синонімів;
– Можна додавати словосполучення, особливо ті, що найбільш часто зустрічаються;
– Найбільш важливі слова потрібно поставити якомога ближче до початку;
– При реєстрації кількість символів в <keywords> може коливатися від 400 до 800.
Оскільки багато пошукових работів останнім часом стало мало приділяти уваги мета-тегам, а деякі й зовсім їх не враховують, оптимізація контента сайту зараз стала найбільш актуальна. Розглянемо кілька прийомів оптимізації контента веб-сторінки:

<H> заголовкиSEO

Для спайдерів заголовки важливіші, ніж інший текст. Заголовки повинні бути цікавими й привабливими, в них обовя`зково повинні бути найважливіші ключові слова. Невважається помилкою повторення у заголовках <title> або частини <description>.

Довжина тексту

Для пошукових систем довжина тексту, як правило, не грає ролі. Але найкраще індексуються початок і кінець текстів, тому саме туди бажано вписати якнайбільше ключових слів. Для подальшого просування сайту на стадії оптимізації ми формуємо контент, в якому головні ключові слова становлять не менше 5-6% від загальної кількості слів на сторінці. Яле при цьому текст залишається цікавим, унікальним, мотивуючим.

Посилання

Це основна структура сайту.
У текстових посиланнях, які ведуть на сторінки сайту, повинні бути найважливіші ключові слова. Додатково ми використовуємо й атрибут title – це додаткове обваження важливих ключових слів і словосполучень.
Посилання на інші сайти по можливості теж забезпечуйте важливими для Вас ключовими словами.

Картинки

Оскільки практично всі великі пошукові системи зараз індексують альтернативні тексти до картинок, варто звернути увагу на те, щоб атрибут alt картинок також використовував максимальну кількість ключових слів. Тим більше, що обмеження кількості символів тут немає.
Правда, зловживати цим не варто. В Інтернеті зустрічаються сайти, де в alt до логотипа вписаний весь текст головної сторінки, але виглядає це нелогічно.
В ідеалі на кожній сторінці сайту після оптимізації повинно бути кілька картинок, що ілюструють текст, і alt у кожної картинки повинен відповідати двом вимогам: коротко описувати зображення й містити не менше 3-х важливих ключових слів.
Застосовуючи перераховані прийоми при роботі з оптимізації сайту, не можна забувати, що все-таки сайт розробляється насамперед для відвідувачів. Тому він повинен бути в першу чергу зручним, зрозумілим та цікавим. Фахівцям  Web-студії при цьому вдається швидко просувати його в пошукових системах.
zamovyt